Plynové kotle BAXI

Ako sa starať o plynový kotol

30. Marca 2016
Ako sa starať o plynový kotol

Plynový kotol je sofistikované elektrické zariadenie, ktoré spaľuje plyn, mení sa v ňom teplota i režimy prevádzky, zapína, vypína, v zime pracuje niekoľko hodín denne. O toto zariadenie je potrebné sa starať! Je to ako s autom...

 

Odkladadnie serevisnej prehliadky plynového kotla, môže vo výsledku viesť k navýšeniu ceny prevádzky. Môžeme začať vyššou spotrebou plynu. V prípade zanesenia výmenníku tepla môže prísť k zvýšení nákladov až o 15%.

Ďalej môžeme pokračovať neodhalenie malej závady, ktorá sa môže rozvíjať a narobiť viac škody. Podobným situáciám sa môžeme dopredu vyhnúť. Pravidelný servis s dostatočným predstihom rezervácie servisného technika sú najlepším začiatkom. Doporučená doba na objednanie servisu je po vykurovacej sezóne, teda od marca do augusta. Asi by sme to mohli porovnať s vašim automobilom. Ten po určitej dobe, alebo najazdených km potrebuje pravidelnú prehliadku a výmenu oleja. U kotlov je to to isté, keď budeme počítať s priemernou dĺžkou vykurovacej sezóny, ktorá je v priemere 230 dní, tak môžeme odhadnúť čas čistej prevádzky na cca 2 500 h/rok.

Najbližšie servisné miesto

BDR Thermea (Slovakia) s.r.o.

Hroznová 2318
911 05 Trenčín

Email: info@baxi.sk